REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2019, 13:18 komentarzy 10
Starosta Iławski Bartosz Bielawski:  Z radością komunikuję, że dzisiaj zostało potwierdzone udzielenie dotacji na dwie drogowe inwestycje Powiatu Iławskiego.

Starosta Iławski Bartosz Bielawski:  Z radością komunikuję, że dzisiaj zostało potwierdzone udzielenie dotacji na dwie drogowe inwestycje Powiatu Iławskiego. (Fot. powiat-ilawski.pl.)

Na stronie Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się lista zadań drogowych do realizacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe. Dwie drogi Powiatu Iławskiego znalazły się na liście podstawowej, jedna na pierwszym miejscu, a druga na siódmym. 

Wysokie pozycje na liście świadczą o jakości wniosków, które trafiły do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

- O tym, że drogi na odcinkach Goryń-Kisielice-Piotrowice oraz Lubawa-Mortęgi otrzymają dofinansowanie, wiadomo było już w listopadzie 2018 roku, lecz lista nie była potwierdzona i zaakceptowana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dziś, tj. 19 kwietnia, inwestycje te zostały potwierdzone, co z radością komunikuję - mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. 

Mowa o  dwóch drogowych projektach Powiatu Iławskiego o łącznej wartości 9 044 392,68 zł, z czego 50% stanowić będzie dofinansowanie ze strony Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe.


**** Przebudowa drogi powiatowej nr 1279 N odcinek Kisielice – Piotrowice oraz drogi nr 1287N na odcinku od skrzyżowania z drogą nr 1279 N do Gorynia – etap III.
Ogółem wartość projektu: 3 278 709,16 zł. 
Przyznana kwota dofinansowania: 1 639 354,68 zł, co stanowi 50% wartości projektu.

**** Przebudowa drogi powiatowej nr 1345 N na odcinku Lubawa-Mortęgi (granica powiatu).
Ogółem wartość projektu: 5 765 683,52 zł.
Przyznana kwota dofinansowania: 2 882 841,76 zł, co stanowi 50% wartości projektu.


- Otwarcie ofert przetargowych nastąpiło już w marcu 2019 roku, jednak czekaliśmy na potwierdzenie ze strony wojewody - mówi Lech Tatarek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie. - Potwierdzenie już jest, w związku z czym tuż po świętach wyłoniona zostanie najkorzystniejsza oferta. Kilka dni później podpisana zostanie umowa z wyłonionym wykonawcą i prace mogą ruszać. Stanie się to najpewniej z początkiem maja. Zakończenie przebudowy tych dwóch dróg powiatowych zaplanowano na koniec września 2019 roku.

Źródło: powiat-ilawski.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Xxx 0 ponad rok temuocena: 50% 

  Droga do Boreczna to jest dopiero Masakra zróbcie coś tam bo niedługo na odszkodowania nie będzie was stać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Drajwer -1 ponad rok temuocena: 20% 

  A co z drogą wonna - Iława? To jest masakra.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielona drużyna -2 ponad rok temuocena: 69% 

  Tak działa Zielona drużyna. Brawo kol. Bielawski #nowePSL razem wygrywamy i działamy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna -3 ponad rok temuocena: 74% 

  No to się nazywa starosta ! Uśmiechnięty, pracowity, zaradny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taki tam z Boreczna do Iławy -4 ponad rok temuocena: 48% 

  Brawo. Pan zrobi sobie drogę obok kisielice a zalewo olane a wszyscy wiedzą że i droga ważniejsza i asfalt gorszy. Ale dobra poczekamy najpierw obok domu a potem my.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Liliana -5 ponad rok temuocena: 83% 

  W końcu mamy starostę co myśli poprawieniu stanu dróg, a nie o dupie Maryni. Szybko Pan Bielawski się wykazał, pozyskał już tyle pieniędzy na drogi i ma szanse przejść do historii jako dobry starosta co myśli o ludziach. Dobrze, że wychował się poza Iławą, to zna nasze problemy, problemy ludzi wsi i jest blisko ludzi. Poprzedni tylko garneli do siebie i tylko do siebie, teraz młody starosta ma szanse odmienić ten trend. Pozdrawiam Panie Bartoszu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Liliana -6 ponad rok temuocena: 94% 

  panie "nic tylko ....cóś tam" chciałabym ci powiedzieć, że samorząd to sztafeta i to co zaczęli poprzednicy kontynuuje, bądź nie, następca. Pan Starosta Bielawski kontynuuje to co dobre, np. buduje drogi, ale i poprawia to co złe, np. relacje z miastem czy Zalewem. Jakie to szczęście, że mądrość w parze z młodością w tym przypadku idzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić -7 ponad rok temuocena: 42% 

  Przecież to nie jego. Wnioski które dofinansował wojewoda były składane we wrześniu, czyli przed wyborami. Laurka się nie udała :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~? -8 ponad rok temuocena: 25% 

  A kiedy przebudowa drogi powiatowej w karaśiu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NVC -9 ponad rok temuocena: 37% 

  Aż któryś z VIPów lub jego bliscy krewni tam zamieszkają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2879 sekundy