REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2019, 11:46 komentarzy 10
Przedstawiciele Powiatu Iławskiego (Marek Polański, Bartosz Bielawski i Maciej Rygielski) ze Starostą Powiatu Hof Oliverem Bär. Starosta z Niemiec otrzymał prezent w postaci obrazu wykonanego techniką asamblage przez artystę grafika z Iławy, Bogdana Wojciecha Bartkowskiego. Tytuł pracy: „Przyjazny Port”.

Przedstawiciele Powiatu Iławskiego (Marek Polański, Bartosz Bielawski i Maciej Rygielski) ze Starostą Powiatu Hof Oliverem Bär. Starosta z Niemiec otrzymał prezent w postaci obrazu wykonanego techniką asamblage przez artystę grafika z Iławy, Bogdana Wojciecha Bartkowskiego. Tytuł pracy: „Przyjazny Port”. (Fot. powiat-ilawski.pl.)

W minionym tygodniu uroczyście świętowano 10. rocznicę podpisania umowy o partnerskiej współpracy pomiędzy Powiatem Iławskim a oddalonym o około 800 km Powiatem Hof w Niemczech.

Podczas spotkania podsumowano lata dotychczasowej współpracy przebiegającej głównie na płaszczyznach kultury i edukacji oraz wymianie doświadczeń w wielu kwestiach będących wyzwaniem dla każdego powiatu, m.in. w temacie dróg, zdrowia, edukacji oraz pozyskiwania funduszy europejskich.

Na zaproszenie Bartosza Bielawskiego, Starosty Powiatu Iławskiego, w dniach 11-14 kwietnia do powiatu iławskiego przyjechali przedstawiciele Rady Powiatu oraz Starostwa Powiatowego w Hof. Delegacji przewodniczył Starosta dr Oliver Bär. To wyjątkowe spotkanie, bo podsumowujące 10 lat wspólnych działań i przyjaźni obydwu powiatów.

Z ramienia iławskiego starostwa, oprócz gospodarza spotkania, Starosty Powiatu Iławskiego, w spotkaniach uczestniczyli również Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marek Polański, Wicestarosta Powiatu Iławskiego, Maciej Rygielski, członek Zarządu Powiatu Iławskiego, który 10 lat temu zapoczątkował tę przyjaźń wraz z ówczesnym Starostą Powiatu Hof Berndtem Heringiem. Skierowano w jego stronę szczególne podziękowania za stworzenie podstawy tej współpracy.

- Za nami dziesięć lat partnerstwa - mówił Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. - Przed nami kolejne wyzwania i jest mi niezmiernie miło, poprzednio jako radnemu powiatu, a obecnie jako Staroście Powiatu Iławskiego móc kontynuować tę współpracę i otworzyć jej nowy rozdział. Partnerstwo powiatów powinno obejmować coraz więcej obszarów, tworzyć nowe formy wymiany, odpowiadające współczesnym potrzebom. Jesteśmy otwarci na nowe kierunki i formy współpracy.

O przyjaźni i dobrych relacjach mówili także goście uroczystości.

- O partnerach z Powiatu Iławskiego od początku mówimy - przyjaciele. Bo właśnie na przyjaźni, życzliwości i otwartości oparte są nasze stosunki. Chcemy, aby poznawało się jak najwięcej osób z Niemiec i Polski, z powiatu iławskiego oraz Hof, bo na takich fundamentach opiera się prawdziwa współpraca, która stanowi gwarancję jej kontynuacji - mówił Starosta Powiatu Hof Oliver Bär.

Warto przypomnieć, że powiat Hof liczy ok. 100 tysięcy mieszkańców. Położony jest w malowniczej Bawarii. Rokrocznie przyciąga rzeszę turystów i może pochwalić się interesującymi rozwiązaniami dotyczącymi wspierania przedsiębiorczości oraz rozwoju kulturalnego.

Starosta Powiatu Hof Oliver Bär otrzymał od władz powiatu obraz autorstwa artysty grafika Bogdana Wojciecha Bartkowskiego z Iławy pt. „Przyjazny port”. Delegacja zwiedziła Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Jak mówił Starosta Powiatu Hof, był pod wrażeniem poziomu diagnostyki w szpitalu i sprzętu, jakim dysponuje placówka. Goście zobaczyli m.in. Izbę Przyjęć, lądowisko, oddział neurologii, gabinety diagnostyczne (rentgen, tomografię komputerową), oddział psychiatrii. Przespacerowali się także po placu, na którym jeszcze niedawno znajdowało się lądowisko naziemne. Delegacja odwiedziła także oczyszczalnię ścieków w Dziarnach. Po obiekcie tym oprowadził gości prezes Iławskich Wodociągów, Jerzy Biereg i kierownik oczyszczalni, Piotr Kowalski.

Źródło: powiat-ilawski.pl.
Zdjęcia: Magdalena Rogatty, Joanna Babecka/powiat-ilawski.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kapusta 0 ponad rok temuocena: 67% 

  No to teraz BEEMKE grzać i czas rozpocząć re-wizytę. Lepsze to niż zaglądanie krowom w d....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ŻółtyTapir -1 ponad rok temuocena: 62% 

  Ja pier... Tego sie nie da oglądać. Z TYM TRZEBA WALCZYĆ! Smutne to

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Józef Dzwon -2 ponad rok temuocena: 25% 

  Do: ~Chuck, ~Swój, ~dybuk, ~John, ~Centaurea cyanus Żenua.... :(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chuck -3 ponad rok temuocena: 70% 

  Niemcy czują się w Iławie jak u siebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój -4 ponad rok temuocena: 73% 

  Jakie korzyści mamy jako miasto i jego mieszkańcy z tej współpracy prócz wycieczek samorządowców do oraz z bawarii , lansują się jak towarzysze przed świętem 1 majowym , szpital fasada piękna sprzęt coraz lepszy panie dyrektor uśmiechnięte dobrze że z drugiej strony pacjentów i personelu nie mieli okazji zobaczyć i poznać jak to wygląda też by się mocno zdziwili tyle że już niepozytywnie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pacjent -5 ponad rok temu

  i to jedzenie które p,dyrektor serwuje chorym

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dybuk -6 ponad rok temuocena: 20% 

  Ciekawe, w jakim języku rozmawiali...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Centaurea cyanus -7 ponad rok temu

  Po łacinie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John -8 ponad rok temuocena: 64% 

  A gdzie Timmermans....nie dojechał lewacki pryk

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4857 sekundy