REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
Uczniowie są pełni entuzjazmu.

Uczniowie są pełni entuzjazmu. "Czekamy na Was!" - mówią. (Fot. Archiwum szkoły.)

Iławski Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych może się pochwalić potwierdzonym certyfikatem statusem "Szkoły dla ekorozwoju", a to zobowiązuje. Placówka po raz kolejny przystępuje do akcji zbiórki elektrośmieci. Cała szkolna społeczność liczy na wsparcie prywatnych mieszkańców oraz lokalnych instytucji i firm. Przy okazji wiosennych porządków wszyscy możemy pomóc szkole w zebraniu środków na pewien pomysłowy zakup, o czym więcej poniżej.

"Szkole pomagamy i świat oczyszczamy" - to nazwa akcji, organizowanej przez Green Office Ecologic. 

- Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - przybliża szczegóły organizator.

Udział w proekologicznym przedsięwzięciu to nie pierwszyzna dla Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie.

- W poprzednim roku zebraliśmy 8,5 ton elektrośmieci i otrzymaliśmy 1 650 zł - wspomina nauczycielka i koordynatorka akcji Sabina Wtulich. - Tym razem zbieramy środki na poidełko uzdatniające wodę do picia dla naszych uczniów. Chcielibyśmy postawić je na szkolnym korytarzu. Takie urządzenie, które kosztuje około 5 tysięcy złotych, pomogłoby nam ograniczyć ilość zużywanych jednorazowych plastikowych butelek, a także zachęcać dzieci do picia wody zamiast niezdrowych słodkich napojów - nakreśla korzyści.

Pomóc możemy wszyscy: zarówno osoby prywatne z Iławy i okolic, jak i instytucje publiczne oraz firmy. 

- Bardzo prosimy o przynoszenie do naszej placówki elektrośmieci - zachęca Sabina Wtulich. - Przyjmujemy komputery, drukarki, monitory, sprzęt RTV, AGD, baterie i inne. 

Firma, która odbierze sprzęt, wystawi niezbędne dokumenty dotyczące prawidłowej utylizacji elektroodpadów. Są one zwykle potrzebne firmom i instytucjom. 

Szkolna społeczność zachęca Was do dokonania wiosennych porządków. Przyczynicie się w ten sposób do ochrony środowiska naturalnego i pomożecie szkole, która kształci i sprawuje opiekę nad uczniami niepełnosprawnymi.

- Liczymy, że mieszkańcy Iławy i okolic zasilą naszą akcję, zapraszamy - zachęca koordynatorka akcji.

Zbiórka jest prowadzona w siedzibie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych na ulicy Kościuszki 23A w Iławie. Rozpoczęła się dzisiaj, 1 kwietnia i potrwa do 5 kwietnia włącznie. Prosimy o odwiedziny w godzinach 8-15, w wyjątkowych przypadkach do 19.

Akcję codziennie będzie promował inny uczeń. Dzisiaj, 1 kwietnia, do zbierania elektrośmieci zachęca Was Piotr (fot. archiwum szkoły).

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2399 sekundy