REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
Na terenie powiatu iławskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa 2019.

Na terenie powiatu iławskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa 2019. (Zdjęcia: WKU w Ostródzie.)

26 marca na terenie powiatu iławskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Przed Powiatową Komisję Lekarską w Iławie, która do 26 kwietnia będzie urzędować w budynku starostwa powiatowego, wezwano 613 osób, w tym 522 mężczyzn z rocznika podstawowego (tj. urodzonych w 2000 roku), 84 mężczyzn z roczników starszych (tj. urodzonych w latach 1995-1999) oraz 7 kobiet.

Oto plan kwalifikacji wojskowej 2019 w Iławie.

Jak przypomina WKU w Ostródzie, każda osoba wezwana do kwalifikacji wojskowej powinna przedstawić:
a) dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,
b) aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm, bez nakrycia głowy,
c) dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe,
d) dokumentację medyczną, tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej (jeśli była takim badaniom poddawana),
e) dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe.

W przypadku braku możliwości stawiennictwa w określonym terminie należy skontaktować się z właściwym terytorialnie urzędem miasta lub gminy.

- Informujemy, że w razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny wójt lub burmistrz (prezydent miasta) z urzędu albo na wniosek przewodniczącego powiatowej komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji - uczula wezwanych WKU.

W ramach kwalifikacji wojskowej prowadzona jest też akcja promocyjna pod hasłem: „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, w czasie której żołnierze i pracownicy WKU w Ostródzie wspólnie z żołnierzami z jednostek wojskowych zachęcają młodych ludzi, by - planując swoją przyszłość - wzięli pod uwagę odbywanie ochotniczych form służby wojskowej. Osoby stające do kwalifikacji wojskowej mają okazję porozmawiać o służbie wojskowej i armii oraz o zasadach rekrutacji i naboru do służby przygotowawczej, służby kandydackiej w uczelniach wojskowych, terytorialnej i zawodowej służby wojskowej. Zainteresowani otrzymują materiały promocyjno – informacyjne.

Na terenie powiatu iławskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa 2019.
Zdjęcia: WKU w Ostródzie.

W Iławie ruszyła kwalifikacja wojskowa 2019.

Ilość zdjęć 6

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4323 sekundy