REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 marca 2019, 12:31 komentarzy 3
Marek Borkowski.

Marek Borkowski. (Fot. Archiwum własne.)

Z inicjatywy Przewodniczącego Rady Powiatu Iławskiego Marka Borkowskiego na najbliższej sesji, 28 marca, wyróżnieni zostaną młodzi sportowcy z Lubawy, którzy odnieśli spektakularne sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Mowa o lekkoatletce Darii Siemińskiej oraz o piłkarzach z KS Constract Lubawa i ich trenerach.

- Bardzo zależy mi na wyeksponowaniu tych sportowców i ich trenerów, ponieważ wykonują oni kawał wspaniałej, sportowej pracy, czego efektem są imponujące osiągnięcia na arenie krajowej - mówi Marek Borkowski, przewodniczący rady. - Są chlubą Powiatu Iławskiego i na dodatek przykładem skromności, stąd moja inicjatywa wyjścia im naprzeciw.

g

Kim są wyróżnieni sportowcy i jakie mają osiągnięcia?

Lekkoatletka Daria Siemińska z trenerem Leszkiem Kołodziejskim.

Daria Siemińska to zawodniczka LA trenująca pchnięcie kulą, której trenerem jest Leszek Kołodziejski. Daria to halowa mistrzyni Polski U-18 w pchnięciu kulą, tytuł ten zdobyła w Toruniu z wynikiem 14,32 m. Polski Komitet Olimpijski powołał ją do szerokiego składu na EYOF 2019 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, który odbędzie się w Baku (Azerbejdżan).

Drużyna KS Constract Lubawa z trenerem Damianem Jarzębowskim i Mariuszem Lipowskim.

KS Constract Lubawa - mistrzowie Polski "Futsal Młoda Ekstraklasa", mistrzowie województwa w futsalu w 2018 roku i reprezentanci województwa na turnieju finałowym w Warszawie o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

W zespole występuje czterech reprezentantów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej na trawie z rocznika 2006 oraz trzech reprezentantów z rocznika 2007. Zawodnicy są zapraszani na testy topowych zespołów, takich jak Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Legia Warszawa, czy Polonia Warszawa.

Trenerem młodych piłkarzy jest Damian Jarzębowski. Jest to trener z licencją UEFA A, UEFA Futsal B, Corver Coaching Coach, Manager Sportu. Odbył staże zagraniczne w Benfica Lizbona, Beleneses, Atletic Bilbao, Real Sociedad, Deportivo Alaves, Eibar. Polskie staże: Legia Warszawa, Zagłębie Lublin, Jagiellonia Białystok. W kwietniu 2019 planowany jest wyjazd do Dinama Zagreb.

Kto tworzy KS Constract Lubawa?

Jarosław Grubalski – współwłaściciel firmy Constract,
Edmund Grubalski – współwłaściciel firmy Constract,
Damian Jarzembowski – trener grupy,
Mariusz Lipowski – trener grupy,
Kacper Kamiński (kapitan),
Hubert Zadroga (bramkarz),
Jakub Sadowski,
Samuel Grubalski,
Mateusz Grubalski,
Filip Garwacki,
Jakub Grędziszewski,
Jakub Ryczkowski,
Maciej Malicki,
Bartosz Jakubowski,
Norbert Rydel,
Piotr Krużewski.

Źródło: www.powiat-ilawski.pl.
Zdjęcia: Archiwum klubów.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~lepszy 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Zgoda z komentarzem poniżej. Dodałbym jeszcze, że niech Pan Borkowski zorganizuje imprezy w NML, bo tam nic się nie dzieje. I nie Panie dyrektorze... imprezy SZS nie są Pana imprezami tylko Pan udostępnia obiekty na te wydarzenia. No, ale wiadomo, że kumpel (Blank) kumplowi (Borkowskiemu) krzywdy nie zrobi. Proszę przedstawić do publicznej wiadomości kalendarz imprez na rok 2019 organizowanych przez podległy Panu MOSiR.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nml -1 ponad rok temu

  Kolesie, kolesie, kolesie,a w którym miejscu jest interes społeczny?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Mrs Borkowski niech zainteresuje się sportem nowomiejsk8m, bo za to płacą mu tamtejsi podatnicy. Tymczasem jest w konflikcie z klubem sportowym Drwęca a wyremontowany stadion nie nadaje się do użytku, bo nie otrzymał licencji na rozgrywki IV ligi. Ostatnio mecz KS Drwęca z Motorem Lubawa był rozgrywany w..... Kurzętniku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3589 sekundy