REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 marca 2019, 11:40 komentarzy 1

(Fot. powiat-ilawski.pl.)

Ponad 40-osobowa grupa przewodników turystycznych z Warmii i Mazur uczestniczyła w szkoleniu, które odbyło się w Porcie Śródlądowym w Iławie. Wszyscy goście otrzymali od Starostwa Powiatowego w Iławie upominek w postaci albumu pt. "Przyroda Powiatu Iławskiego" autorstwa Stanisława Blonkowskiego i po kilka innych gadżetów.

Organizatorem szkolenia terenowego było Stowarzyszenie Łączy nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania. Wyjazd w teren poprzedził miniwykład wygłoszony przez przewodnika z Iławy, Dariusza Paczkowskiego. 

Na szkoleniu obecna była m.in. szefowa Stowarzyszenia Łączy nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania Stanisława Pańczuk oraz Krystyna Kacprzak, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej. Słowo wstępne przed wyjazdem w teren wygłosił Dariusz Paczkowski, który przedstawił w skrócie historię Powiatu Iławskiego, m.in. fakt, że Powiat Iławski utworzony został w 1999 r. i zajmuje 1385 km2, a zamieszkuje go 92 735 osób, z czego najwięcej żyje w stolicy powiatu, Iławie. Kilka słów prowadzący poświęcił poszczególnym gminom Powiatu Iławskiego – Gminie Iława, Gminie Lubawa, Gminie Susz, Gminie Kisielice i Gminie Zalewo.

Uczestnicy szkolenia odwiedzili  miejscowość Ławice w gminie Iława  i znajdującą się tam Izbę Pamięci Emila von Behringa – noblisty w dziedzinie medycyny, Zalewo - Kirkut, Kamieniec - pozostałości pałacu rodu von Finckenstein oraz ruiny zamku Biskupów Kapituły Pomezańskiej w Szymbarku.

Pamiątkowe zdjęcia uczestników zlotu w Porcie Śródlądowym w Iławie.
Źródło: www.powiat-ilawski.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~kolo 0 ponad rok temu

    A gdzie coś co przypomina dyrektora bueehheh

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5919 sekundy