REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 marca 2019, 14:15 komentarzy 2
Na zdjęciu od lewej: Sylwester Słupski z małżonką Mirosławą, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Adaś Ziętarski i jego tata Andrzej Ziętarski.

Na zdjęciu od lewej: Sylwester Słupski z małżonką Mirosławą, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Adaś Ziętarski i jego tata Andrzej Ziętarski. (Fot. powiat-ilawski.pl.)

Jest nam bardzo miło poinformować, że rodzice dzieci z Gminy Biskupiec odwiedzili dziś, tj. 14 marca Starostę Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego, by podziękować mu za wsparcie, którego udzielił w kwestii rozmów na temat transportu ich dzieci do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kisielicach. Okazały się skuteczne i rodzice nie płacą już za dowóz dzieci.

Przypomnijmy, w poniedziałek 11 lutego Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski spotkał się z Wójtem Gminy Biskupiec Arkadiuszem Dobkiem. Rozmowa dotyczyła kwestii finansowania przewozu trzynaściorga dzieci z gminy Biskupiec do Ośrodka Specjalnego w Kisielicach. Od września 2018 roku rodzice płacą za ten transport, a to gmina jest zobligowana do poniesienia kosztów. Wszystko wskazuje na to, że sprawa wkrótce się rozstrzygnie na korzyść rodzin - tak sytuację przestawialiśmy w lutym.

Dziś sytuacja jest już jasna - rodzice są zwolnieni z opłat za ten transport.

- Bardzo dziękujemy panu staroście za podjęcie rozmów w tej sprawie z Wójtem Gminy Biskupiec, które okazały się skuteczne - mówił Andrzej Ziętarski, jeden z rodziców. - Zapadła decyzja ze strony wójta i nie płacimy już za dowóz dzieci do Kisielic. To dla naszych rodzin bardzo ważna sprawa i jesteśmy niezmiernie wdzięczni staroście za działania.   

Starostę odwiedziła delegacja, która wypowiadała się w imieniu wszystkich zainteresowanych sprawą rodziców. Delegację tworzyli: Andrzej Ziętarski z synem Adamem oraz Mirosława Słupska z mężem Sylwestrem Słupskim.


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kisielicach (działający w strukturach Zespołu Szkół w Kisielicach) tworzą oddziały przedszkolne i szkolne. Do ośrodka dojeżdżają dzieci z różnych gmin powiatu, a także spoza. Tak było m.in. w Gminie Biskupiec. Od września 2018 roku w gminie tej otwarto  jednak oddział specjalnej szkoły podstawowej w Krotoszynach i teoretycznie dzieci z tej gminy mogą uczęszczać do ośrodka na miejscu, a nie dojeżdżać do Kisielic. Tym samym Gmina Biskupiec nie ponosiłaby kosztów. A mowa jest o około 40 tysiącach złotych w skali roku. Jednak rodzice nie chcieli, by ich dzieci w trakcie nauki zmieniały placówkę i mieli prawo podjąć taką decyzję. Prawo w tej kwestii  jest jednoznaczne. Gmina, w której zamieszkują dzieci, jest zobowiązana do sfinansowania transportu do placówki edukacyjnej. Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek jest zobligowany do dowozu dzieci  do  szkoły w Kisielicach. Na spotkaniu ze Starostą Powiatu Iławskiego Bartoszem Bielawskim wyraził zrozumienie  i dobrą wolę, czego konsekwencją jest aktualna decyzja o ponoszeniu kosztów za transport tych dzieci.


Źródło: www.powiat-ilawski.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~wujek 0 ponad rok temu

    " widzimisię"rodziców spełnione,Gmina zapłaci

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek -1 ponad rok temuocena: 100% 

    hmmm z tego co się orientuję to subwencja na dziecko idzie za nim i przy dzieciach z orzeczeniami jest dużo większa. Trafia więc do powiatu iławskiego a Biskupiec jest w powiecie nowomiejskim. Dlaczego więc inna gmina ma płacić... Nie rozumiem tego i współczuję gminie Biskupiec, że musi płacić a tym samym jest na minusie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2468 sekundy