REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 marca 2019, 11:40 komentarzy 20

(Fot. Info Iława.)

Choć ten artykuł to pierwsza medialna informacja o powstającym w Iławie inkubatorze technologicznym, to wieści na ten temat rozchodzą się już "pocztą pantoflową". W konsekwencji do Starosty Iławskiego Bartosza Bielawskiego, przedstawiciela samorządu, który stoi za tą inicjatywą, już ustawiają się kolejki przedsiębiorców, głównie małych i mikro, zainteresowanych ofertą tej nowej, powoływanej do życia placówki. - Ma kreować wizerunek miasta, powiatu przyjaznego innowacyjnej przedsiębiorczości - podkreślają samorządowcy.

Inkubator technologiczny w Iławie powstaje w budynku na ulicy Andersa, gdzie wcześniej swoją siedzibę miało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, przeniesione do obiektów Powiatowego Szpitala. Inkubator będzie funkcjonował w strukturach Powiatowego Urzędu Pracy. Cały projekt, od pomysłu do realizacji, przeprowadza samorząd Powiatu Iławskiego.

- W dużych miastach samorządy pokazały, że można, wspomagają małych i mikroprzedsiębiorców w ich rozwoju i świetnie się to sprawdza. Stwierdziliśmy: dlaczego nie my? Także u nas obserwowany jest wzrost liczby firm, które świetnie poruszają się w branżach związanych z IT - mówi dyrektor Wydziału Rozwoju i Zarządzania Projektami w Starostwie Powiatowym w Iławie Bernadeta Hordejuk. - Była też kwestia zagospodarowania pustego budynku po PCPR.

W ramach inkubatora powstanie tu m.in. przestrzeń tzw. coworkingowa. Na ten cel planuje się przeznaczyć cztery biura, co ma wystarczyć dla 15 firm, dzielących dostępną przestrzeń pomiędzy siebie. Przedsiębiorcy będą tu płacić jedynie za wynajmowane symboliczne biurko. Przewiduje się też cztery kolejne biura pod wynajem, dla czterech podmiotów (to typowy inkubator przedsiębiorczości). Będzie też "sala innowacyjności".

Inkubator zajmie się doradztwem marketingowym, organizacją szkoleń (także dla młodych ludzi, zainteresowanych pracą w branżach kreatywnych, innowacyjnych), czy giełdy zleceń dla swoich klientów. Kolejne propozycje placówki mają być odpowiedzią na sukcesywnie zgłaszane potrzeby przedsiębiorców.

Całość ma być adresowana głównie do przedsiębiorców prowadzących działalność o niewielkiej skali, ale chcących się rozwijać, z branż tzw. kreatywnych. Dotyczy to różnych dziedzin aktywności gospodarczej: np. reklamy i marketingu, sprzedaży, designu, technologii, architektury, rynku wydawniczego.

- Zależy nam na kreowaniu wizerunku naszego powiatu jako regionu przyjaznego ludziom z branż kreatywnych, jako terenu atrakcyjnego pod względem inwestycyjnym. Chcemy pokazać, że u nas też może się rozwijać kreatywna i innowacyjna przedsiębiorczość - podsumowuje Starosta Iławski Bartosz Bielawski.

Inkubator ma ruszyć do połowy kwietnia tego roku. Dokładne zasady dotyczące rekrutacji przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z jego oferty, zostaną wkrótce podane do publicznej wiadomości. 

Starosta Iławski Bartosz Bielawski już odbiera telefony i przyjmuje przedsiębiorców zainteresowanych inkubatorem.

Budynek na ulicy Andersa w Iławie - to tutaj powstanie inkubator technologiczny.
Zdjęcia: Info Iława.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Tadeusz Antyk 0 ponad rok temu

  No to już jasne. Szefem Pan Młotek. Idzie nowe hahahaha...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Julka -1 ponad rok temuocena: 60% 

  W komentarzu były nazwiska, :Hordejuk i Rygiel vel Rygielski. Są wykropkowane a przecież to tylko nazwiska. To już nie można nazwisk chyba,że są dla kogoś obraźliwe (hi,hi,hi...). Tak zapamietałam ten wpis-OCENZUROWANY?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić -2 ponad rok temuocena: 50% 

  Jak nic miśka przestawią :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wykluczona -3 ponad rok temuocena: 20% 

  Uważam że to poeinien być budynek dla osob niepelnosprawnych gdyż zostal przystosowany dla nich są ludzie którzy 3 lata nie widzieli świata wszędzie jest pomoc dla takich ludzi tylko nie w ilawie bo lepiej dać mieszkanie pijakom i ludziom którzy pozadlużali mieszkania jak ludziom którzy życzliwie pracowali i naprawdę są chorzy jak można ludzi odciąc od świata

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wykluczony -4 ponad rok temuocena: 100% 

  To chyba dobrze ze jest dostosowany i osoby niepelnosprawne beda mogly tez z niego korzystac i w nim pracowac?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mr.leon -5 ponad rok temuocena: 74% 

  Po co od razu szukanie drugiego dna albo wroga? myslmy pozytywnie. Dzieki takim inicjatywom wychodzi sie naprzeciw ludzi ktorzy chca pracowac na wlasny rachunek, czy tzw. wolnym strzelcom pracujacym czesto zdalnie, tworzy sie nowoczesne wymagajace specjalistycznych umiejetnosci a tym samym lepiej platne miejsca pracy. Inkubator nie zaszkodzi a na pewno otworzy rozne mozliwosci do działania dla tych ktorzy maja pomysl, pasje i chca byc na swoim a nie reprezentuja tradycyjnych branz czy powszechnych uslug

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popieram -6 ponad rok temuocena: 75% 

  W samo sedno!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bielik -7 ponad rok temuocena: 64% 

  Ja obstawiam że to twór na kierowniczy stołek dla kogoś kto może przy pierwszym naborze nie będzie obstawiony tylko wsadza kogoś na sztukę ale po jakimś czasie na 100% będzie to ktoś powiązany że starostwem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hihi -8 ponad rok temuocena: 38% 

  ...niedorozwiniętych - dla nich są inkubatory :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jar ek -9 ponad rok temuocena: 71% 

  W końcu coś dla ludzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zamyślony -10 ponad rok temuocena: 75% 

  I fajne nowoczesne podejście. Tak trzymać!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~emeryt -11 ponad rok temuocena: 88% 

  Co to znaczy "przestrzeń tzw. coworkingowa", nie można tego w ojczystym języku napisać?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżender -12 ponad rok temuocena: 75% 

  W języku zagranicznym.. cow to krowa, work to praca czytaj.. praca dla świętych krów czyli dla "swoich"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżony Brawo -13 ponad rok temuocena: 56% 

  Brawo dla powiatu! Świetny pomysł. Widzicie sami, jedni wolą budować galerie jazzowe a inni wspierać takimi inicjatywami małych przedsiębiorców. Jeszcze raz oklaski za pomysł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mariusz -14 ponad rok temuocena: 53% 

  Ble,ble,ble,ble......dla kogo t stołki??? By nie podpadło,że w starostwie jak dla(...), to wymyślili " inkubator technologi". Ha,ha, ha,ha.... śmiech przez łzy .Tak Bruksela podsunęła??? Albo kumple typu Blank z NML panu starości????

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JOlka -15 ponad rok temuocena: 54% 

  A gdzie ogłoszenie na wakaty dla pracowników i kierownictwa? Jak mniemam stołki już obsadzone?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Powiatowe "oczko i uszko" -16 ponad rok temuocena: 65% 

  Dla kogo tym razem jest szykowany stołek? Kto będzie kierownikiem tego nowatorskiego przybytku? Wielkie umysły pewnie już zaplanował kogo wezmą na krótką smycz. To musi być ktoś młody kto im zagraża lub jest polityczną konkurencją. Pewnie jakiś Mi(siewicz).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~widzimisiu -17 ponad rok temuocena: 75% 

  jedyny słuszny... jak napisałeś Mi.... M..... (uzupełnij kropeczki)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Powiatowy nos -18 ponad rok temuocena: 50% 

  Już kogoś 4 litery bolą...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3253 sekundy