REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lutego 2019, 09:00 komentarzy 3
Starosta Bartosz Bielawski (z lewej) powołał na przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy Krzysztofa Harmacińskiego.

Starosta Bartosz Bielawski (z lewej) powołał na przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy Krzysztofa Harmacińskiego. (Fot. powiat-ilawski.pl.)

W środę, 20 lutego w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Iławie. Tym samym nowy skład Rady rozpoczął właśnie kadencję. Członków Rady powołał Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.

Nastąpiło oficjalne zakończenie pracy Rady, która działała od 10.02.2015 roku do 9.02.2019 roku. Wręczono natomiast akty powołania nowym jej członkom. Nastąpiło kilka zmian personalnych. Przewodniczącym Rady pozostaje nadal Krzysztof Harmaciński, reprezentujący Gminę Iława.

W dalszej części posiedzenia przedstawiono bieżącą analizę sytuacji na powiatowym rynku pracy, zaopiniowano wydatki poniesione na poszczególne aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu w roku 2018 oraz projekt budżetu na zadania aktywizujące powiatowy rynek pracy w 2019 roku.

Zaopiniowano też zmiany do programu specjalnego dla osób bezrobotnych – kryteria art. 49 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 1265 z późn. zm.). Ponadto członkowie Rady zapoznali się z wykazami pracodawców i osób, którzy w roku 2018 skorzystali ze wsparcia PUP Iława w zakresie aktywnych form.

Kto tworzy Powiatową Radę Rynku Pracy?

Są to przedstawiciele organizacji związkowych, organizacji pracodawców oraz przedstawiciel Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Czym w szczególności zajmuje się Powiatowa Rada Rynku Pracy?

Inspirowaniem przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia i rozwoju zasobów ludzkich; opiniowaniem projektu Krajowego Planu Działań oraz okresowych sprawozdań z jego realizacji; opiniowaniem przedłożonych przez ministra właściwego do spraw pracy priorytetów, wzoru podziału środków KFS i planu ich wydatkowania; ustalaniem w układzie branżowym i regionalnym dodatkowych priorytetów wydatkowania środków z rezerwy KFS oraz decydowaniem o przeznaczeniu tych środków zgodnie z przyjętymi priorytetami. Rada opiniuje również roczne sprawozdania z działalności Funduszu Pracy, a także ocenia racjonalność gospodarki środkami tego funduszu.

AKTUALNA POWIATOWA RADA RYNKU PRACY:

Źródło: www. powiat-ilawski.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Henio 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Same Dziadki leśne... Gdzie Młodzi Ludzie ? Gdzie pozostałe Samorządy Panie Starosto?? , rzekomo otwarty na wspolpracę ze wszystkimi ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edek -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Ile dostaje kasiury tą rada za 1 posiedzenie ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pytający -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Dlaczego nie ma w składzie burmistrza Zalewa i Lubawy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2342 sekundy