REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lutego 2019, 23:55 komentarzy 1

(Fot. Archiwum Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.)

Drodzy Absolwenci gimnazjów oraz szkół podstawowych, szanowni Rodzice! Do końca roku szkolnego zostało jeszcze kilka miesięcy, lecz już teraz należy podjąć działania zmierzające do wyboru szkoły na dalszym etapie kształcenia. Jakie zmiany czekają na Państwa w nadchodzącym roku szkolnym? O czym należy pamiętać podczas tegorocznej rekrutacji? 

Aby wesprzeć Państwa w tej niełatwej decyzji, przedstawiamy krótki przewodnik po tegorocznej rekrutacji oraz ofertę szkół Powiatu Iławskiego. 

Bogata, różnorodna i nowoczesna - tak można określić ofertę edukacyjną szkół Powiatu Iławskiego. Szkoły przygotowały na nadchodzący rok szkolny dla swoich przyszłych uczniów nowe kierunki kształcenia, a także prowadzą nabory do już sprawdzonych zawodów, które są gwarancją dobrego wykształcenia, a w przyszłości zdobycia ciekawych ofert na rynku pracy. W szkołach przygotowano również ofertę dla zainteresowanych kształceniem ogólnym – liceum ogólnokształcące ZSO w Iławie oraz ZS w Lubawie. Każda ze szkół jest bardzo nowocześnie wyposażona oraz nieustannie rozwija swój proces dydaktyczny.

Pamiętajmy, że dokładne zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół gwarantuje świadomy i trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia.

Nabór prowadzony jest elektronicznie, ale z wnioskiem do szkoły I wyboru należy zgłosić się osobiście. Postępowania rekrutacyjne będą prowadzone w tym samym czasie, ale każda szkoła utworzy odrębne klasy dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum. Szkoła pierwszego wyboru wprowadzi Cię do systemu wg Twojego wskazania.

Drogi Absolwencie, pamiętaj! Chcąc dostać się do wymarzonej szkoły, na liście preferencji powinieneś zamieścić nie tylko tę jedną, wymarzoną szkołę. Rozważ również plan B. Próbuj się dostać tam, gdzie bardzo chcesz, ale zabezpiecz sobie jakieś inne możliwości, wybierając jeszcze 3 następne preferencje. Zamieszczone w ulotce informacje o szkołach pozwolą Ci zapoznać się z ofertą każdego zespołu szkół, dowiedzieć się o współpracy ze szkołami wyższymi, czy o kołach zainteresowań, osiągnięciach sportowych i artystycznych, oraz innych ciekawostkach.

Zapraszamy do lektury…

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok 2019/2020 do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych: dotychczasowych trzyletnich liceów ogólnokształcących i czteroletnich techników oraz klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych- branżowych szkół I stopnia.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok 2019/2020 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych: czteroletnich liceów ogólnokształcących i pięcioletnich techników, trzyletnich branżowych szkół I stopnia.

Źródło: powiat-ilawski.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Małgo 0 ponad rok temuocena: 75% 

    A gdzie ta oferta szkół, bo nie widzę

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3147 sekundy