REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lutego 2019, 13:22 komentarzy 1

(Fot. KP PSP w Iławie.)

7 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie w roku 2018.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie bryg. Robert Fliciński, Wicestarosta Iławski Marek Polański, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu oraz szefowie zaprzyjaźnionych służb i instytucji współpracujących na co dzień z Komendą Powiatową PSP w Iławie. W odprawie wzięli udział również funkcjonariusze iławskiej straży pożarnej.

Po przywitaniu gości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie bryg. Piotr Wlazłowski podsumował stan bezpieczeństwa powiatu, omówił działania w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz przybliżył najważniejsze zadania zrealizowane w minionym roku.

W roku 2018 na terenie powiatu iławskiego odnotowano 968 zdarzeń. W stosunku do roku 2017 było to o 79 zdarzeń mniej. W rozbiciu na rodzaj zdarzeń liczba interwencji prezentuje się następująco:
pożary – 309,
miejscowe zagrożenia – 532,
alarmy fałszywe – 127.

Szefowie Państwowej Straży Pożarnej szczególną uwagę zwracają na jak najszybsze docieranie ze skuteczną pomocą do jak największej ilości zdarzeń niebezpiecznych. Iławscy strażacy docierają w czasie krótszym niż 15 minut do ponad 94% przypadków na terenie całego powiatu.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu komendant wojewódzki, aby sprawnie i skutecznie prowadzić działania ratowniczo - gaśnicze, strażacy muszą być wyposażeni w najlepszy sprzęt. Poinformował również o szeregu projektów dotyczących zakupu i wymiany pojazdów i sprzętu, w których ujęta została komenda w Iławie. 

Główny nacisk położony jest na zwiększenie bezpieczeństwa strażaków, m.in. poprzez wyposażanie ich w coraz lepszy sprzęt ochronny, w tym w szczególności ubrania specjalne, w które iławscy strażacy zostali częściowo wyposażeni w ubiegłym roku. Iławska komenda w roku ubiegłym otrzymała też nowy ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy, pralnicę do ubrań specjalnych oraz szereg innych urządzeń poprawiających efektywność działań ratowniczych i ułatwiających pracę strażaków.

Ważnym zrealizowanym zadaniem była modernizacja systemu awaryjnego zasilania energetycznego obiektu komendy na wypadek zaniku prądu.

Brygadier Wlazłowski przedstawił również szereg potrzeb i planów na kolejne lata, akcentując w szczególności konieczność dalszej wymiany wyeksploatowanych pojazdów i sprzętu, modernizację systemu łączności radiowej oraz - jako priorytetowy punkt - przeprowadzenie termomodernizacji całego obiektu iławskiej strażnicy.

Opracował: kpt. Krzysztof Rutkowski – KP PSP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: KP PSP w Iławie. 

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Janusz 0 ponad rok temu

    A jak się ma te 968 zdarzeń w powiecie, do ilości interwencji w gminie Iława? Po prostu ile było zdarzeń na terenie gminy Iława.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2707 sekundy