REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lutego 2019, 14:33 komentarzy 8

(Fot. Info Iława.)

Przedstawicieli środowiska kombatantów, harcerzy i samorządowców zgromadziło dzisiejsze noworoczne spotkanie zorganizowane w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie. 

Niezwykle uroczystym akcentem tego wydarzenia, które jest noworoczną tradycją, było uczczenie przez zgromadzonych 100. urodzin Mikołaja Hermana, kombatanta, uczestnika II wojny światowej. Ten piękny, okrągły jubileusz przypadnie dokładnie 10 lutego. Po dziś dzień były żołnierz uczestniczy w lokalnych obchodach najważniejszych państwowych uroczystości- jest wśród najstarszych członków pocztu sztandarowego w Polsce.

Mikołaj Herman odebrał dzisiaj wiele życzeń, kwiatów, listy gratulacyjne i odznaczenia. Dłoń ściskali mu zarówno przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski i Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, jak i przedstawiciele środowiska kombatantów. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego reprezentowała przewodnicząca sejmiku Bernadeta Hordejuk.

- Sto lat to czas, który dla większości z nas wydaje się nie do osiągnięcia. To czas, gdy zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości - mówił Bartosz Bielawski. - Pana wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. 

Podczas uroczystości przybliżono też sylwetkę kombatanta, urodzonego 10 lutego 1919 roku w miejscowości Roztoka niedaleko Przemyśla, w biednej rolniczej rodzinie, późniejszego uczestnika II wojny światowej- walk z nazistowskim niemieckim okupantem. 

Nie zabrakło urodzinowej pieśni, ale zgromadzeni nie śpiewali "sto lat", tylko "sto lat to za mało, sto pięćdziesiąt by się zdało".

Iława. Samorządowcy i towarzysze broni uczcili setne urodziny kombatanta Mikołaja Hermana.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Iława. Setne urodziny kombatanta Mikołaja Hermana.

Ilość zdjęć 18

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Paweł 0 ponad rok temuocena: 80% 

  Kombatanci na uroczystości u starosty dostali przydział po 3 ciasteczka na talerzyku i kawusię lub herbatkę.Broń Boże by ręką sięgnęli po więcej.Tak patrząc na stół z" frykasami " na stole kombatanckim a tymi serwowanymi n a spotkaniach noworocznych u wójta,burmistrza czy starosty to WSTYD DLA WAS PANOWIE RZĄDZĄCY - Wstyd i hańba a to co pokazaliście i kombatantów ……….

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Do -Łikipedia- jak nie wiesz niemoto to nie zabieraj głosu - 8 lutego br, prawdziwa z cienie ŁIKIPEDIA - taka dla analfabetów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łikipedia -2 ponad rok temuocena: 33% 

  Powiatowe spotkanie noworoczne przy nakrytych stołach? A kiedy to niby było? Najpierw doczytaj i dopytaj zanim cos napiszesz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AH -3 ponad rok temuocena: 0% 

  A w. Jakiej armi służył. Zacny kompatant?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi -4 ponad rok temuocena: 0% 

  Wedaje się całkiem prawdopodobne, że nie był to Wehrmacht.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx -5 ponad rok temuocena: 80% 

  Burmistrz mógłby się wziąć w końcu do roboty bo na razie po zmianie nic nie widać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan -6 ponad rok temuocena: 33% 

  Oj boli was że młody burmistrz sobie radzi. Za rok będzie jeszcze lepiej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator -7 ponad rok temuocena: 56% 

  No jakże to,przecież bywanie na wszystkich uroczystościach to ciężka praca.???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7866 sekundy