REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 stycznia 2019, 11:26 komentarzy 14

(Fot. Info Iława.)

O godz. 12:00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku rozpoczęła się celebrowana przez arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia msza święta w ramach uroczystości pogrzebowych zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. O tej samej porze w symbolicznej ciszy pogrążyła się galeria jazzowa w Iławie. Pamięć tragicznie zmarłego uczcili samorządowcy i mieszkańcy.

W Iławie minuta ciszy pamięci Pawła Adamowicza została zorganizowana z inicjatywy wszystkich lokalnych samorządów. W galerii obok ratusza w sobotnie południe obecni byli m.in. Wicestarosta Iławski Marek Polański, Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski i jego zastępczyni Dorota Kamińska, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski i jego zastępca Zdzisław Zdzichowski, Zastępca Burmistrza Lubawy Stanisław Kieruzel, Sekretarz Gminy Kisielice Barbara Pękala, Sekretarz Gminy Zalewo Krystyna Milczarek, radni.

Dzisiaj nie usłyszeliśmy miejskiego hejnału. Urząd Miasta w Iławie zrezygnował z jego odtworzenia z powodu obowiązującej do godziny 19:00 żałoby narodowej, ogłoszonej przez Prezydenta RP w związku z tragicznym wydarzeniem w Gdańsku. 

Na placu przed ratuszem samorządowcy złożyli kwiaty, zapalili znicze. W uroczystość włączyli się mieszkańcy, którzy także uczcili pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy, przynieśli kwiaty i znicze.

Iława. Minuta ciszy pamięci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Zdjęcia, wideo, Info Iława.

Solidarna Iława pogrążyła się w ciszy. Samorządowcy i mieszkańcy oddali cześć zamordowanemu prezydentowi Gdańska.

Ilość zdjęć 43

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kazik 0 ponad rok temuocena: 0% 

  A co Adamowicz miał wspólnego z Iławą??? Płacimy wielką cenę za te okrutne wybory na burmistrza! Co Ty Iławo zrobiła?!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 -1 ponad rok temuocena: 80% 

  Cześć Jego Pamięci. PS. Ludzie, co z Wami? Jedna wyjeżdża ni z gruszki i pietruszki z taksometrami, drugi z Dudą i Rosją, dla trzeciej najważniejsze są czapki i kapelusze, czwarty skupia się jedynie na liczeniu zebranych osób, inna boleje tylko i wyłącznie nad klombem zamienionym podobno w nagrobek i porusza przy okazji problem o charakterze kynologicznym, jeszcze inny zaś deliberuje na temat sporu o celowości czy nie niecelowości istnienia galerii jazzowej. Ale przecież nie w tych "podniosłych" tematach odbyło się to kameralne i smutne spotkanie! Chodziło tylko, a może aż, o to, by uczcić pamięć Dobrego Człowieka i Gospodarza Swego miasta. To Wam nie wystarcza? Nie mogliście zostawić Waszych problemów na jakąś inną, bardziej stosowną okazję?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -2 ponad rok temuocena: 33% 

  Wygląda to ohydnie,z klombu zrobili sobie nagrobek.To miasto spada na psy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KAJKA -3 ponad rok temuocena: 79% 

  Wielki szacunek dla osób, którzy poza czubkiem własnego nosa potrafią oddać hołd zmordowanemu PANU PREZYDENTOWI. Niestety byłam w pracy, nie mogłam być... Ludzie, STOP NIENAWIŚCI. Nie ważne kto z jakiej partii, przecież każdego mogło to spotkać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwia -4 ponad rok temuocena: 33% 

  Moze i nie na temat ,ale ja nafralam juz 2 taxowkarzy ,ktorzy nie daja rachonkow i oszukuja nas i skarbowke .W Poniedzialek donos :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wujek dobra rada -5 ponad rok temuocena: 25% 

  Znajdź sobie kolego swój nick.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wujek dobra rada -6 ponad rok temuocena: 73% 

  Trochę powagi dla sytuacji... Na drugi raz po wejściu do taksówki poprosi Pani o włączenie taksometru, a po dotarciu do celu grzecznie Pani zapłaci kwotę z taksometru. Proste prawda ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament -7 ponad rok temuocena: 71% 

  Dokładnie proszę szybko i efektywnie donieść , tak nie może być w państwie prawa i wszechobecnej sprawiedliwości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda -8 ponad rok temuocena: 35% 

  Niektórzy hołd oddają w czapach i w kapeluszu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -9 ponad rok temuocena: 57% 

  A to wszystko w znienawidzonej, wyśmiewanej, "nikomu nie potrzebnej", "szpetnej" Galerii Jazzowej.... Smutne to, jak bardzo wstrętna, krzywdząca i niesprawiedliwa była miniona kampania...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -10 ponad rok temuocena: 95% 

  Jeszcze jedno - staremu burmistrzowi dziękuję, nowemu życzę owocnej pracy, a od nas wszystkich oczekuję, że przyszłe kampanie będą oparte na osiągnięciach i programach, brak będzie oszczerstw, krzywdzących opinii czy personalnych wycieczek. Dosyć błota!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CsD -11 ponad rok temuocena: 50% 

  Takie są prawa. Jutro Duda powie, że nie lubi Rosji i będzie, że wszyscy Polacy nie lubią Rosji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin -12 ponad rok temuocena: 42% 

  Jaka Iława?!Te kilkadziesiąt osób...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaśka -13 ponad rok temu

  I odwrotnie też. A ta opcja będzie,już jest b.bolesna dla mirszkańców!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4147 sekundy